Bramy uchylne

hormann jakość-bramy uchylneCzas na przedświąteczne porządki. My zdecydowaliśmy się w ramach przedświątecznej działalności uporządkować dla was, rozsiane tu i ówdzie, informacje na temat garażowych bram uchylnych. Czyli czas na krótkie zestawienie podstawowych danych: wzrost, wiek, waga, jakość itp. ;)

Bramy garażowe uchylne marki Hörmann z górną prowadnicą, przystosowane do zamontowania napędów SupraMatic i ProMatic, to jedne z najpopularniejszych rodzajów bram. Dobrze określa je hasło: Bardzo przyzwoita jakość, za przyzwoitą cenę. Sprawdzają się w garażach pojedynczych, szeregowych oraz jako bezpieczne zamknięcia w garażach zbiorczych, gdzie różne warianty otworów wentylacyjnych gwarantują optymalne wietrzenie garażu. Po te atrakcyjne pod względem cenowym bramy w znormowanych wymiarach sięga się, kiedy przychodzi czas na modernizację, wymianę starej bramy garażowej. Z myślą o różnych sytuacjach montażowych, przy takich właśnie okazjach, producent poleca całą paletę rozwiązań: maskownice wyrównujące i maskownice renowacyjne – nieocenione w sytuacjach, kiedy otwór garażu jest wyższy i szerszy niż znormowane wymiary niedrogiej bramy garażowej. W bramach do garaży z wjazdem bez progu montuje się elastyczny i odporny na działanie warunków atmosferycznych gumowy profil przypodłogowy. Stanowi on zabezpieczenie przed przedostawaniem się do środka liści, gradu czy śniegu.

Hormann jakość- Bramy uchylne - idealne dla modernizacji budynkowFot.: Brama do modernizacji

 

Stabilność bram uchylnych Hörmann to wynik zastosowanej konstrukcji: szerokiej, ocynkowanej ościeżnicy blokowej oraz poziomych wzmocnień płyty bramy. Płyty bramy oferowane są z wypełnieniem stalowym lub drewnianym. To drugie jest rozwiązaniem zdecydowanie bardziej ekskluzywnym i droższym. Jednak brama z litego drewna: świerku skandynawskiego czy kanadyjskiego, wpisująca się w modny obecnie trend umieszczania na elewacji budynku elementów drewnianych – powtarzających rytm okiennic, odwołujących się do naturalnego budulca – robi wrażenie! Na jakość ma wpływ staranność wykończenia. Półmatowa powierzchnia płyt z litego drewna jest malowana trzykrotnie, co daje odporność na działanie światła i warunków atmosferycznych. Rama bramy jest zagruntowana farbą proszkową na bazie poliestru.

 

W przypadku bram stalowych płyty bram są aż po same krawędzie optymalnie zabezpieczone przed korozją i wpływem czynników atmosferycznych.

Klient może skorzystać z jeszcze jednej opcji: możliwość indywidualnej aranżacji. Sam wówczas jest projektantem i to od niego zależy ostatecznie wygląd i charakter bramy. Przystosowana do wypełnienia przez odbiorcę stalowa konstrukcja ramy stanowi solidną podstawę. Efektem tego rozwiązania jest harmonijna kompozycja: brama garażowa i fasada budynku.

Do nieomal każdego wzoru bramy Hörmann oferuje odpowiadające wyglądem drzwi boczne. Ma to szczególne znaczenie, gdy zarówno brama, jak i drzwi, są montowane obok siebie. Ujednolicenie tych dwóch elementów sprawi, że stworzą harmonijną całość.

 

W niektórych bramach z płytą stalową, jak z i płytą drewnianą, możliwe do wykorzystania są przeszklenia. Przeszklenie to nie tylko atrakcyjny element dekoracji. To idealne rozwiązanie dla garaży, które bywają wykorzystywane jako np. warsztat. Przeszklenie oferowane jest z tworzywa sztucznego, o grubości 3 mm, do wyboru przezroczyste lub w strukturze kryształkowej.

Priorytetem przy bramach uchylnych jest bezpieczeństwo – w tym i bezpieczeństwo obsługi. Gwarantują je takie rozwiązania konstrukcyjne, jak: elastyczne nakładki ochronne na ramionach dźwigni, elastyczne listwy z tworzywa sztucznego umieszczone między płytą bramy a ramą. Elementy te minimalizują ryzyko przypadkowego przytrzaśnięcia palców. Na bezpieczeństwo użytkowania wpływa system wielu sprężyn: w razie pęknięcia po wielu latach użytkowania jednej ze sprężyn, na ramieniu dźwigni pozostałe w dalszym ciągu zabezpieczają bramę, skutecznie chroniąc ją przed opadnięciem. Po całkowitym otwarciu bramy następuje jej zamortyzowanie i brama bezpiecznie zatrzymuje się w zagłębieniu szyny.

 

Na bezpieczeństwo rozumiane jako ochrona przed włamaniem wpływ ma ryglowanie z zapadką obrotową, stosowane w bramach uchylnych – dociska ono naroża płyty do ramy, uniemożliwiając podważenie bramy. Producent przewidział możliwość opcjonalnego wyposażenia w dodatkowe ryglowanie górne.

Komfort i wzrost poziomu bezpieczeństwa – skuteczne zabezpieczenie przed podważeniem – na pewno zwiększy zainstalowanie napędu: brama będzie ryglować się automatycznie podczas zamykania. Napęd to także wygoda: dzięki wyjątkowo bezpiecznemu systemowi sterowania radiowego BiSecur, możecie teraz – opcja z nadajnikiem HS 5 BS – sprawdzić z dowolnego miejsca w domu, czy brama jest na pewno zamknięta.

No i na koniec – skoro zaczęliśmy od porządków, na porządkach skończmy – krótka już tylko wzmianka o utrzymaniu w czystości powierzchni bram uchylnych. Gładkie, dobrze zaizolowane płyty bramy nie wymagają jakichś specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Przetarte do czysta, długo zachowują świeży, nowy wygląd. To zasługa jakości.

Dobrze określa je hasło: Bardzo przyzwoita jakość za przyzwoitą cenę