Poszukiwana brama szybkobieżna

Hormann-jakosc-bramy-Bramy szybkobiezne do zadan specjalnychPo przeglądzie jakości elastycznych bram szybkobieżnych, o których pisaliśmy wczoraj, czas na bramy, o których można powiedzieć, że są odpowiednikiem oddziałów SWAT, wyspecjalizowanych jednostek stworzonych dla przeprowadzania zadań specjalnych :)

To grupa bram do tzw. zastosowań specjalnych. Proponujemy Wam krótki przegląd oferty marki Hörmann, z której może skorzystać klient poszukujący bardzo specjalistycznego i konkretnego, wysokiej jakości, rozwiązania.

1. Drogi ewakuacyjne.

Wymagania, jakie stawiane są wysokiej jakości bramom wchodzącym w obszar ciągów ewakuacyjnych, odnoszą się do takich cech, jak szybkość otwierania, bezpieczeństwo użytkowania. To ostatnie zapewnia profil SoftEdge – pisaliśmy o nim w poprzednim artykule - z systemem AntiCrash. Do wyposażenia standardowego należy czujnik radarowy, służący do zabezpieczenia kierunku ewakuacji.

Czytaj więcej: Poszukiwana brama szybkobieżna

Elastyczne bramy szybkobieżne

Hormann-jakosc-przezroczysta bramaZa motto współczesności można śmiało uznać zdanie Franklina: „Czas to pieniądz”. Szybciej znaczy wydajniej, co oznacza większy zysk. Powiedzenie to musieli mieć na uwadze konstruktorzy firmy Hörmann, pracujący nad udoskonaleniem takiego artykułu, jak szybkobieżna brama.

Oferta firmy obejmuje bramy otwierane pionowo i poziomo, przezroczyste, z elastyczną kurtyną. Bramy szybkobieżne Hörmann znajdują zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz budynków, w obiektach związanych z przemysłem spożywczym, w chłodniach, magazynach spożywczych, supermarketach – jednym słowem: wszędzie tam, gdzie optymalizacja ciągów transportowych jest sprawą o zasadniczym znaczeniu. Gdzie ważne jest ograniczanie strat energii, utrzymywanie określonej temperatury, ograniczanie przeciągów. Gdzie czas ma szczególne znaczenie, bo czas to pieniądz.

Czytaj więcej: Elastyczne bramy szybkobieżne

Kraty rolowane

Hormann-jakosc- lekka i kompaktowa krata rolowana HG-LBywają wnętrza, które dla projektantów stanowią nie lada wyzwanie. Jest ono związane z koniecznością uwzględnienia w jednym projekcie różnych wymagań jakościowych: zarówno natury konstrukcyjnej (montażowej), jak i odnoszących się do określonych standardów estetycznych.

Do takich wnętrz należą centra handlowe, które z jednej strony charakteryzują się ograniczoną przestrzenią montażową, z drugiej oczekują rozwiązań eleganckich, odpowiadających nowoczesnemu stylowi obiektów handlowych i przede wszystkim charakteryzować się wysoką jakością.

Czytaj więcej: Kraty rolowane

Garaże zbiorcze

Hormann-jakość-Brama uchylna ET 500Jednym ze znaków rozpoznawczych czasów współczesnych jest rosnące lawinowo w centrach miast zapotrzebowanie na miejsca garażowe i parkingowe. Wobec coraz większej liczby samochodów jednym z wyjść, ku którym się sięga, jest budowa podziemnych garaży i garaży zbiorczych. Jako że powstają często tam, gdzie budownictwo mieszkaniowe sąsiaduje z obiektami użytkowymi, przed producentem stawia to szczególne wymagania dotyczące eksploatacji. Jedno z nich dotyczy natężenia hałasu związanego z pracą bramy oraz niezawodności. Systemy bram do garaży zbiorczych marki Hörmann, jednego z czołowych europejskich producentów, charakteryzuje wyjątkowo cicha praca w fazach otwierania i zamykania. Wynika to z zastosowania standardowej funkcji łagodnego rozruchu i wyhamowania w napędach SupraMatic H, WA 300 R i napędach FU (z przetwornicą częstotliwości).

Czytaj więcej: Garaże zbiorcze

Bramy rolowane

Hormann jakosc- system wielkogabarytowych bram do halCechą, jaką szczególnie mocno wykorzystuje się przy zastosowaniu bram i krat rolowanych, jest oszczędność miejsca. Zarówno jedne, jak i drugie niemal nie zajmują miejsca nad otworem. Otwierają się, tworząc kompaktowy zwój za nadprożem, dzięki czemu w pełni można wykorzystać cenną powierzchnię użytkową z boków bramy i pod stropem, co w przypadku hal magazynowych ma pierwszorzędne znaczenie. Manewrowanie wózków widłowych wysokiego składowania odbywa się bez przeszkód, całkowicie zostają wykorzystane suwnice. Prawie zupełnie znika ryzyko kolizji dla wysokich podnośników.

Czytaj więcej: Bramy rolowane