Zamknij się!

Kategoria: Jakość drzwi Hormann
Opublikowano: poniedziałek, 10, grudzień 2012 12:01

Hormann jakosc- drzwi antywlamaniowePotrzeba bezpieczeństwa to chyba jedna z najbardziej podstawowych potrzeb, którą ludzkość na różny sposób stara się zabezpieczyć. Ulegają zmianie strategie i możliwości, ale jedno pozostaje niezmienne: chcemy wiedzieć, że nic nam nie zagraża.

Na szczęście od dawna już zostało nam oszczędzone kopanie fos, budowanie palisad, wystawianie przed drzwi wart uzbrojonych po zęby. Możemy czuć się bezpiecznie dzięki zupełnie innym zabezpieczeniom.

Krótki przegląd, jak to się robi w firmie Hörmann.

 

Co otrzymuje klient, decydujący się na aluminiowe drzwi zewnętrzne TopComfort, TopPrestige czy TopPrestigePlus? Już sam opis profili robi wrażenie na tych, którzy nie legitymują się wykształceniem technicznym: ściskane profile aluminiowe ze stopu AlMgSi 0,5-F22 wg DIN 1725. Są one bardzo dobrze izolowane termicznie, połączone wysokiej jakości i wytrzymałą przegrodą z poliamidu 6.6; w 25 procentach wzmocnienie włóknem szklanym. Głębokość profilu 80 mm. Różnice między poszczególnymi trzema wersjami dotyczą np. szerokości ramy – rama 70 mm, dla TopComfort 150 mm; wypełnienia zakrywającego skrzydło – przy TopPrestige wypełnienie zakrywa skrzydło na zewnątrz, w przypadku TopPrestigePlus – na zewnątrz i wewnątrz.

Standardowe wyposażenie oferuje 2 dwuczęściowe zawiasy aluminiowe, regulowane w trzech płaszczyznach, z tulejami z tworzywa sztucznego i trzpieniem ze stali nierdzewnej, przykręcane do masywnych płyt przeciwległych. Masywny trzpień przeciwwyważeniowy w trakcie zamykania wchodzi w ramę ozdobną. Utrudnia to wyważenie i wepchnięcie drzwi od strony zawiasów. Ukryta konstrukcja zawiasów dostępna jest standardowo dla drzwi TopPrestigePlus. Natomiast do standardowego wyposażenia dla wszystkich trzech wersji drzwi aluminiowych należy 5-punktowy zamek przeciwwłamaniowy H5 automatik, ryglujący się samoczynnie. Samoczynne ryglowanie następuje po dociśnięciu skrzydła drzwiowego i zablokowaniu zapadki. Trzy stalowe haki wyposażone w dwa dodatkowe rygle blokują się podczas zamykania w zaczepach ze stali nierdzewnej i automatycznie ryglują drzwi. Oczywiście, istnieje możliwość wyłączenia funkcji samoczynnego ryglowania. Zamek ten umożliwia skorzystanie z opcji: zabezpieczenie przed dziećmi / funkcja urlopu. Zamek dodatkowo zostaje blokowany kluczem. Klamka znajduje się w funkcji tzw. „wolnego biegu”, czyli nie może służyć do otwierania zamka.

Poza skutecznym standardowym wyposażeniem zabezpieczającym oferta Hörmann obejmuje opcjonalne wyposażenie w klasie 2 odporności na włamanie. Klient staje się posiadaczem specjalnej wersji drzwi, które zostały wyposażone między innymi we wkładki patentowe, zabezpieczone przed rozwierceniem, i bezpieczne przeszklenie P4A do naświetli bocznych i górnych.

Wyposażenie dodatkowe daje możliwość wyboru spośród jeszcze innych zamków przeciwwłamaniowych. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

H9 jest 9-punktowym zamkiem z okrągłą rozetą przeciwwłamaniową, z czołem ze stali nierdzewnej.

S5S-Automatik to 5-punktowy zamek z okrągłą rozetą przeciwwłamaniową, zintegrowanym łańcuchem stalowym i automatycznym samoczynnym ryglowaniem.

Zamek H5-Comfort od H5-Automatik odróżnia dodatkowe elektroniczne rozryglowanie zamka od wewnątrz. Zamek ten przystosowany jest pod sterownik w domofonie.

Hormann jakosc zamek H5Fot: Zamek H5

Zamek H5-Comfort Scan, poza funkcjami przypisanymi poprzednikowi, zamkowi H5-Comfort, został wyposażony dodatkowo w skaner linii papilarnych, umożliwiając programowanie stu odcisków palców. Przeznaczony on jest do otwierania drzwi z zewnątrz bez użycia klucza.

H5-Comfort Code to wersja zamku H5-Comfort Scan, dodatkowo wyposażona w sterownik kodowany, do otwierania od zewnątrz bez użycia klucza. Powody do reklamacji będzie miał jedynie włamywacz;)

Osobną grupę zamków stanowią zamki przeciwpaniczne. Marka Hörmann oferuje je klientom w wersji z 1- i 3-punktowym ryglowaniem.