Drzwi biurowe dla nowoczesnej architektury

Hormann-jakosc-Przeszklone-drzwi-biuroweZastanawialiście się kiedyś, jak wyglądają wnętrza biurowców, które z zewnątrz kojarzą się z wydłużonymi, wychudzonymi ponad miarę klockami z aluminium i szkła? Nie trzeba specjalnej wyobraźni, żeby stawiać na obecność drzwi całkowicie przeszklonych. Szklanych tafli z bezpiecznego, iluśwarstwowego szkła, optycznie otwierającego przestrzeń. W stylistykę tę wpisuje się z całą pewnością oferta marki Hörmann, dotycząca drzwi. Odpowiedzią na konkretną wnętrzarską potrzebę są eleganckie i stabilne aluminiowe drzwi wewnętrzne AZ 40 i ES 50, zwracające uwagę całkowitym przeszkleniem i tradycyjną już, w przypadku tej firmy, jakością wykonania.

 

Oferta AZ 40 obejmuje zarówno płytę drzwiową, do zawieszenia, oraz gotowy do montażu zestaw drzwiowy, obejmujący także dowolną ościeżnicę firmy Hörmann. Drugie rozwiązanie polecane jest zwłaszcza do nowych budynków. Ościeżnica jest wykonana z ocynkowanej blachy o grubości 1,5 mm. Zakres dostawy obejmuje 3-stronną uszczelkę i materiał do mocowania. Oferta ościeżnic kątowych jest przeznaczona do ścian murowanych, z betonu, betonu komórkowego, także ościeżnice obejmujące do ścian murowanych, z betony i ścianek gipsowo-kartonowych.

Płyta drzwiowa, z wbudowanym zamkiem i ocynkowanymi górnymi elementami zawiasów jest elegancka i stabilna. Stabilność zapewniają masywne łączenia na skosach ramy. Elegancja to efekt smukłej konstrukcji ze ściskanych profili aluminiowych. Zaokrąglone listwy przyszybowe typu Softline są dokładnie dopasowane. Na życzenie drzwi AZ mogą zostać wyposażone w specjalnie zaokrągloną ościeżnicę i dostosowane do jej kształtu zawiasy – rozwiązanie bardzo atrakcyjne.

Na jakość wykonania mają wpływ uszczelki: obwiedniowe uszczelki przylgowe z EPDM oraz 3-stronna uszczelka ościeżnicy i (opcjonalna) opadająca uszczelka progowa.

 

W przypadku szczególnych oczekiwań stylistycznych inwestora – przeszklone drzwi łączone z naświetlami, przeszklone drzwi jako element przeszklonej ścianki działowej – idealne rozwiązanie stanowią drzwi wewnętrzne ES 50, oferujące multiplikowane możliwości aranżacji. Dostarczane są one jako gotowy do montażu zestaw drzwiowy lub w połączeniu z naświetlami bocznymi i górnymi – jako indywidualny przeszklony element.

Atutem jest duży i zróżnicowany wybór przeszkleń, obejmujący szkło ornamentowe 4 mm (o kilku wzorach), szybę pojedynczą ze szkła bezpiecznego 6 mm, szybę zespoloną ze szkła bezpiecznego 6 mm, szybę izolacyjną 16 mm, ornamentowe szkło zbrojone białe 7 mm, pojedynczą szybę ornamentową 6 mm, szkło zespolone z nićmi stalowymi. Oferta kolorystyczna także jest w stanie odpowiedzieć na wszelkie oczekiwania.

 

Przeszklone drzwi wewnętrzne AZ 40 i ES 50 sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych, przykuwających uwagę chłodem aluminium i szkła, biurowcach. Trafiają także do wielu pomieszczeń biurowych, administracyjnych – remontowanych, modernizowanych. Inwestorzy decydują się na ten wybór, przekonani mnogością aranżacyjnych rozwiązań z jednej strony – pamiętajmy, że wygląd drzwi można dopasować do ogólnego wystroju wnętrza; z drugiej – doceniając konsekwencje dużych przeszklonych płaszczyzn: maksymalne doświetlenie wnętrz, co nie pozostaje bez wpływu na nastroje pracowników oraz ogólną atmosferę w miejscu pracy.