Jakość napędów Hörmann: Aaaaaale mam napęd

hormann-jakosc-napedPowiedz mi, o czym myślisz, czekając na otwarcie bramy garażowej, a powiem ci, jaki masz napęd ;)

O czym wiec myślicie, kiedy przyciskacie guzik nadajnika, a Wasza brama sunie w górę?

Pół biedy, jeśli zdążycie pomyśleć coś w rodzaju: „mogłoby to cholerstwo otwierać się trochę szybciej”… Gorzej, jeżeli zdążycie przemyśleć całe swoje życie, dokonać porównania wakacyjnych ofert nadesłanych ostatnio przez trzy biura podróży, przypomnieć sobie nazwisko kolegi z przedszkola, który zepsuł Wam autko itd., itp.

 

Pisaliśmy już na tym blogu o ogólnych zasadach, jakimi należy kierować się przy wyborze napędu do bramy garażowej. Przypomnimy je teraz w skrócie:
Dobierając napęd do bramy przede wszystkim zwracamy uwagę na częstotliwość jej otwierania. Przyjmuje się, że standardowa brama garażowa nie powinna być otwierana częściej niż 25 razy na dobę. Jeśli spodziewamy się większej częstotliwości – zdecydujmy się na napęd o większej trwałości.
Pamiętajmy o uwzględnieniu wymiaru bramy, czyli jej ciężaru. To on przesądza o doborze napędu z odpowiednio mocnym silnikiem.
Wysokość bramy jest tym parametrem, od którego uzależniona jest długość szyny: im wyższa brama, tym dłuższa powinna być szyna. Efekt – droższy napęd. W najprostszych modelach napędy powinny otwierać bramę do wysokości 2,250 m.

Napędy różnią się możliwością podłączenia dodatkowych akcesoriów, takich jak: fotokomórki zabezpieczające obszar wjazdu czy lampy przed i/lub wewnątrz garażu.
Najlepsze napędy wyposażone też są w automatyczne ryglowanie bramy – mechaniczne zabezpieczenie przed jej podważeniem, działające także w razie awarii prądu.
Warto również zwracać uwagę na markę i jakość. Statystyka przekonuje, że markowe napędy mają bardzo małą liczbę reklamacji.

Co oferują napędy marki Hörmann?

Po pierwsze: zabezpieczenie przed podważeniem. Zabezpieczenie to w zamkniętej bramie zatrzaskuje się automatycznie w zderzaku szyny prowadzącej, dzięki czemu brama zostaje natychmiast zaryglowana. Ryglowanie działa w sposób czysto mechaniczny. Od napędów innych producentów wyróżnia je to, iż spełniają swoją funkcję nawet wtedy, kiedy brak prądu.

Po drugie: niezawodność. Daje ją automatyczny układ zabezpieczający (przeciążeniowy). Mechanizm ten, w połączeniu z bezdotykową fotokomórką, zatrzymuje bramę, kiedy ta natrafi na przeszkodę. Ciche i płynne zamykanie brama zawdzięcza także możliwości indywidualnej regulacji fazy uruchamiania i wyhamowywania. Regulacja niewątpliwie wpływa na przedłużenie okresu „żywotności” bramy.

Po trzecie: szybkość. Teraz otwieranie bramy wyposażonej w napęd SupraMatic jest o 50 % szybsze! Prędkość otwierania wynosi 22 cm/s. Porównajcie, proszę, ten wynik z szybkością napędów innych producentów. W tym wypadku szybkość oznacza nie tylko oszczędność czasu. Przekłada się ona nie tylko na komfort, ale i również na wyższy poziom bezpieczeństwa, jeśli na przykład wjeżdżamy do garażu, który jest usytuowany bezpośrednio przy ulicy.

Jedno, co zdążysz pomyśleć przy SupraMatic, to „Ale mam napęd!!!” :)

Zaletą szybkiego napędu SupraMatic jest wyposażenie go w wiele dodatkowych funkcji, które – opracowane z myślą o zwiększeniu komfortu użytkowania – naprawdę ułatwiają życie! O jakich funkcjach mowa? Nowością jest choćby funkcja odczytu położenia bramy: przy pomocy standardowego nadajnika HS 5 BS można - bez względu na to, w jakim miejscu w domu akurat przebywasz – sprawdzić, czy brama jest zamknięta.

Bardzo przydatną funkcję stanowi druga wysokość otwarcia. Regulowana indywidualnie umożliwia wietrzenie garażu bez konieczności otwierania całej bramy.

Na uwagę zasługuje łatwe programowanie: wszystkie funkcje napędu ustawia się przez wprowadzenie jednej dwucyfrowej liczby. Nie bez znaczenia jest też możliwość włączania i wyłączania oświetlenia garażu jednym przyciskiem na pilocie.

Tańszą wersją napędów do bram garażowych są napędy ProMatic. Najkrócej można je scharakteryzować następująco: atrakcyjna cena w połączeniu z wyposażeniem w sprawdzone technologie firmy Hörmann, gwarantujące niezawodność działania.