Specjalista od rzeczy niemożliwych

Hormann marka- ukosny profil przypodlogowySystem SSG, o którym ostatnio pisaliśmy, chcąc pokazać mniej znaną twarz marki Hörmann, niewątpliwie należy do rzadkich sytuacji montażowych i nieodzownych w takich wypadkach rozwiązań specjalnych. Hörmann to specjalista od takich spraw. Firma szczyci się tym, że rozwiązania szczególnych i nietypowych sytuacji montażowych to dla Hörmanna standard i codzienność. Przykłady? Oto kilka z nich.

Duże rozmiary płaszcza w bramach rolowanych mogą sprawiać znaczne problemy przy silnym obciążeniu wiatrem.

Panaceum stanowi tu WPS, zwiększające wytrzymałość bram na obciążenia wiatrowe. W jaki sposób? Dla zapewnienia bezpieczeństwa zamkniętej bramy, aluminiowa podpora teleskopowa usztywnia ją, blokując się podczas zamykania w posadzce hali. Otwieranie bramy nie stanowi problemu, jako że podpora w trakcie otwierania samoczynnie chowa się za nadprożem. WPS chroni przed obciążeniami wiatrowym w klasie 2 oraz wyższych. Rozwiązanie to jest wykorzystywane nawet w bramach powyżej 10 m szerokości.

 

Co zrobić, kiedy zwyczajnie brak jest miejsca na zamontowanie wewnętrzne bramy rolowanej? Odpowiedź jest prosta: montuje się zewnętrzne bramy rolowane. Montaż taki ma też miejsce w przypadku hal, wnętrz, w których należy uwzględnić przepisy o zabezpieczeniu przed eksplozją. Dzięki montażowi zewnętrznemu można uniknąć dodatkowych nakładów finansowych w postaci działań ochronnych, koniecznych przy zastosowaniu położonego wewnątrz napędu.

Czy jest możliwy montaż bramy rolowanej przy spadku terenu?

Instalację bramy lub kraty rolowanej umożliwi wtedy ukośny profil przypodłogowy, którego zadaniem jest odpowiednie wyrównanie różnic wysokości. Dopasowanie tego profilu stosuje się także przy różnicach poziomów w przypadku schodów.

Jak rozwiązać problem braku oddzielnego przejścia dla osób?

W takiej sytuacji sięga się do rozwiązania w postaci nieruchomego elementu bocznego z drzwiami. Otwierany element boczny z drzwiami ma dwie główne zalety. Po pierwsze dzięki temu światło otworu w hali jest maksymalnie wykorzystane. Po drugie – nie trzeba otwierać całej bramy tylko po to, aby umożliwić wchodzenie do hali, do pomieszczenia magazynowego pieszym.