SERM- zarządzanie reputacją w wyszukiwarkach

SERMCoraz szybciej przywykamy do tego, że używane od dłuższego czasu nazwy okazują się niewystarczające do opisania zjawisk. Nowe terminy wypierają więc stare a my, jeśli nie chcemy, aby nowy język pokazał nam język ;), staramy się dotrzymać zmianom kroku.

Czy zastanawialiście się na przykład, od jak dawna funkcjonuje w polszczyźnie wyraz „konsument”, w znaczeniu „nabywca towarów lub usług albo użytkownik jakichś zasobów czy dóbr”? My całkiem niedawno zadaliśmy sobie takie pytanie, mając świadomość, że udzielenie precyzyjnej odpowiedzi wiązałoby się z solidnym researchingiem. Dociekliwym pozostawiamy jednak wertowanie słowników języka polskiego, z kolejnych XX-wiecznych edycji. Obstawiamy bowiem, że słowniki odnotowały obecność „konsumenta” właśnie w XX wieku.

Czytaj więcej: SERM- zarządzanie reputacją w wyszukiwarkach

Niech się mury pną do góry

Biurowiec AtriumW dobie zastoju w budownictwie, związanego z wyjątkowo długą tegoroczną zimą i ogólnym kryzysem, apetyty rozbudzają wszelkie doniesienia o nowych inwestycjach, budząc nadzieje na zmiany.

Parę dni temu prasa doniosła o kolejnym warszawskim biurowcu z lat 90. przeznaczonym do rozbiórki. Biurowiec Atrium przy al. Jana Pawła II podzieli los hotelu Mercure – róg ul. Grzybowskiej i al. Jana Pawła II.

Czytaj więcej: Niech się mury pną do góry

Niech żyją grzyby i bakterie! Czyli czeczotowatość

czeczotka.jpgBywają – i to wcale nie tak rzadkie – cechy drewna, uważane za wadę i dyskwalifikujące drewno w wielu przypadkach pod względem jego możliwości użytkowych. Okazuje się, że nie jest to tragedia. Warto wiedzieć, że te same cechy w pewnych szczególnych przypadkach są poszukiwane i stanowią zaletę. Zmiana wady w zaletę ma miejsce szczególnie przy intarsjach czy okleinach, dzięki którym powierzchnie zyskują oryginalny wygląd. Mowa tu o tych wszystkich wynaturzeniach na powierzchni drewna, takich, jak żyłki, plamki, oczka, narośla, przebarwienia, przemieszczenia włókien – które tworząc niepowtarzalny rysunek, dają szansę na stworzenie unikatowego działa o najwyższych wartościach sztuki zdobniczej.

Czytaj więcej: Niech żyją grzyby i bakterie! Czyli czeczotowatość

Pierwsze Witrualne Targi Dom i Ogród

Targi dom i ogrodCiekawą propozycją wydało nam się ostatnio przedsięwzięcie, jakie zostało podjęte na stronie www.zumi.pl. Przez tydzień – w dniach od 21 do 28 marca 2013 – odbywały się tam pierwsze Wirtualne Targi Dom i Ogród.

Szlaki dla tego typu internetowych działań zostały przetarte już wcześniej przez Wirtualne Targi Pracy. Być może po pozytywnych doświadczeniach i obiecujących efektach, jakie przyniosły Targi Pracy, portal zumi.pl postanowił wczesną wiosną – a więc w okresie, który sprzyja inwestycjom – wystąpić z szeroką ofertą związaną z domem i budownictwem.

Czytaj więcej: Pierwsze Witrualne Targi Dom i Ogród

PROMOCJAAAA

Hormann-marka-drzwi-TopPrestigeWiosna puka do drzwi :)

Dziś przygotowaliśmy dla was krótki quiz.

Proszę odpowiedzieć, jakie są zwiastuny wiosny.

Ale żeby nie było znowu o przebiśniegach, o ptaszkach, o kotach w marcu, o kwiatkach, o sercach, co zaczynają bić jedno do drugiego – prosimy o odpowiedź, uwzględniającą zwiastuny wiosny w budownictwie.

Gotowi jesteśmy iść o zakład, że otrzymamy następujące odpowiedzi: wiosnę w budownictwie zwiastuje koparka na placu budowy; ożywienie w hurtowniach artykułów budowlanych; pracujące pełną parą betoniarki; ruch w oddziałach banków, odpowiedzialnych za udzielanie kredytów na własne lokum, na inwestycje itd.

Czytaj więcej: PROMOCJAAAA