Hormann opinie- opinie o bramach Hormann

Brama, która zachwyca

Hormann-opinie-drewniana-brama-Hormann-w-rustykalnym-styluTak, dziś będzie o zachwycie. Dziś z pełną premedytacją chcemy się z wami podzielić naszym całkowicie prywatnym zachwytem na temat pewnego typu bram garażowych, jakie oferuje Hörmann. Ostrzegamy więc, że zostaną przedstawione nasze subiektywne opinie na temat bram.

Jeśli weźmiemy pod uwagę różnorodność i szerokość oferty, wybór bramy wydaje się rzeczą banalnie prostą. Z czego możemy wybierać?

Krok 1. Najpierw powierzchnia.

Marka Hormann oferuje 3 rodzaje powierzchni ze stali: Woodgrain, Silkgrain i Micrograin. Stanowią one zabezpieczenie bramy przed korozją i sprawiają, że woda deszczowa spływa, tworząc krople. W tych wersjach wyboru możemy dokonać spośród 15 kolorów preferowanych, a także niemal wszystkich kolorów wg palety RAL.

Inny typ powierzchni gwarantuje nam Decograin, z okleiną drewnopodobną i metaliczną. Tą drugą jest Titan Metallic w kolorze ciemnego antracytu. Decydując się na okleinę drewnopodobną, wybierzemy ją spośród pięciu wariantów. Ich powierzchnia jest odporna na działanie promieni UV.

Krok 2. Przetłoczenia.

Przetłoczenia przesądzają nierzadko o charakterze naszej bramy. Kasetony wpisują się w stylistykę bardziej tradycyjną. Dość umiarkowaną stylistycznie wersję stanowią przetłoczenia S. Z industrialnym rozmachem kojarzą się natomiast przetłoczenia L, dzielące bramę na odważne, wyraziste segmenty.

Krok 3. Grubość paneli.

Z powyższym parametrem łączy się termoizolacyjność. Tu będziemy wybierać między nieocieplanymi bramami LTE a ocieplanymi EPU i LPU. Te ostatnie charakteryzują się najlepszą izolacyjnością, wynikającą chociażby z grubości ocieplanego stalowego panelu warstwowego – 42 mm. Nietrudno zauważyć, że zyskuje na tym nasz portfel: bramy LPU to skuteczny sposób na obniżenie kosztów zużycia energii.

Krok 4. Jednak materiał tradycyjny.

Uwaga, zaczynamy się zachwycać :)

Zaczynamy się zachwycać, ponieważ wykonując krok nr 4, wkraczamy w krainę natury. Budownictwo wykorzystujące materiały naturalne w wyraźny i jednoznaczny sposób nawiązuje do tradycji. Ta tendencja została zobrazowana na niezwykle ciekawym, w naszej opinii, zdjęciu, prezentującym bramę drewnianą Design marki Hörmann. Rustykalny wzór bramy, jednorodnej stylistycznie z obiektem, w jakim została zamontowana, stanowi udane połączenie teraźniejszości z przeszłością. Tym, co nas zachwyca najbardziej, jest pieczołowita dbałość o szczegół. Tu żaden z detali nie został potraktowany po macoszemu, każdy jest równie ważny i znaczący dla całości. Zawiasy, uchwyty na drewnianej płaszczyźnie bramy, połączenie oczyszczonej cegły z szachulcowym rysunkiem drewna, surowość kostki przed bramą – wszystko tu jest na swoim miejscu. Efekt? Małe dzieło sztuki. Solidna robota. Przestrzeń wymarzona dla tych, którzy dobrze się czują – i których na to stać – w otoczeniu nostalgicznego klimatu tradycyjnej architektury.

Krok 5. Indywidualna aranżacja.

W naszej opinii – bardzo ciekawa oferta. Tym wszystkim, którzy chcą mieć bramę jedyną w swoim rodzaju, bramę – unikat, bramę niepowtarzalną, jakiej nie ma nikt inny, Hörmann podpowiada, że unikatowość może oznaczać np. wykorzystanie ulubionego wzoru, numeru domu, tradycyjnego motywu z wykorzystaniem liternictwa, ornamentyki roślinnej, historycznego detalu. Jako wzór posłuży prosty rysunek, na podstawie którego, po indywidualnych konsultacjach z klientem, firma wyprodukuje bramę garażową.

Hormann-opinie-Brama-uchylna-wkomponowana-w-fasade-budynku
fot. Brama uchylna ET 500 wkomponowana w fasadę budynku

Bramą wykorzystującą wariant czy też opcję indywidualnej aranżacji jest widoczna na ilustracji brama ET 500 – brama uchylna, tu harmonijnie wkomponowana w fasadę budynku. Wkroczenie w urbanistyczną przestrzeń z drewnianą płaszczyzną płyty bramy, powtarzającą detale zastosowane na elewacji budynku, czyni otoczenie mniej odhumanizowanym. Dzięki temu prostemu zabiegowi odbieramy przestrzeń jako bardziej przyjazną, bliższą. Powtarzalność geometrycznych rozwiązań nadaje fasadzie rytm, który jest przez nas odbierany jako budzący zaufanie i kojarzący się z poczuciem bezpieczeństwa. To dobry przykład na to, jak technologie przyszłości, nie odcinając się od przeszłości, kotwiczą naszą teraźniejszość w zapewniającym poczucie ładu i harmonii obiegu. Dobre opinie, jakie zbiera marka Hörmann, to także rezultat tego nieszablonowego podejścia.