Hormann opinie- opinie o bramach Hormann

ALR Vitraplan - brama jak szklana tafla

Hormann opinie-ALR-VitraplanNie zamierzamy dyskutować z faktami: przyjmujemy do wiadomości, że na rynku jest wielu producentów bram. Tych naprawdę liczących się, czyli tych, którzy dzielą między sobą największe kawałki tortu – jest paru. Ilu jest producentów, którzy potrafią zmienić bramę w małe dzieło sztuki?

Taką opinią cieszy się czołowy producent bram, firma Hörmann. Że opinia ta jest w pełni zasłużona, możecie się przekonać oglądając aluminiowe bramy segmentowe ALR, które określa się też mianem bram do indywidualnej aranżacji. Sięga się po nie wówczas, kiedy przyświeca nam / projektantowi idea ujednolicenia, wtopienia bramy garażowej w architekturę budynku. Aluminiowa konstrukcja ramowa przemysłowej bramy segmentowej ALR 40 stanowi podstawę bramy przeznaczonej do zintegrowania z fasadą. Wypełnienie – rodzaj, wygląd, charakter – i związany z tym wybór należy do odbiorcy. To on we własnym zakresie może wykonać je z drewna, metalu, ceramiki, szkła, tworzywa sztucznego. Decydujący jest pomysł i ogólny zamysł architektoniczny.

 

Najbardziej ekskluzywną wersją bramy ALR 40 o szerokich przeszklonych segmentach jest ALR Vitraplan. Dominującym wrażeniem jest stworzenie jednej płaszczyzny przeszklenia z płytą bramy, co nadaje jej zarówno elegancki, jak i minimalistyczny – z uwagi na zakryty  profil ramy – charakter. Elegancja i minimalizm to cechy dzięki którym ALR Vitraplan są wręcz wymarzonym rozwiązaniem dla reprezentacyjnych i nowoczesnych budynków. Nowoczesne wzornictwo wysokiej klasy chętnie sięga ku wielkopłaszczyznowym przeszkleniom, uznając je – i słusznie – za atrakcyjne wykończenie nowoczesnych obiektów przemysłowych i reprezentacyjnych budynków. Wielkie przeszklone tafle – oferowane przez firmę Hörmann w kolorach brązowym i szarym – przyciągają wzrok. Ponieważ każdy detal ma znaczenie, również i profil ramy został kolorystycznie ujednolicony – po to, aby optymalnie zintegrować ALR Vitraplan z elewacją całego budynku.

Rezultat? Oceńcie sami. Zamieszczona fotografia pokaże go wprawdzie tylko w przybliżeniu, ale nawet jej niedoskonałości nie zdołają zniwelować piorunującego wrażenia, jakie powstaje z połączenia efektu lustrzanego odbicia i przejrzystości.

Hormann-opinie-Aluminiowa-brama-segmentowa-ALR-z-wypełnieniem-drewnianym

ALR Vitraplan to dużo więcej niż mogłoby wynikać z prostego zaksięgowania:

brama – 1 sztuka.

ALR Vitraplan to brama, która sama jest Sztuką :)