Hormann opinie- opinie o drzwiach Hormann

Drzwi zewnętrzne ThermoPro

Hormann-opinie-drzwi-zewnetrzne-ThermoProO drzwiach zewnętrznych zwykło się mawiać, że są wizytówką domu. Nawet szybka i pobieżna sonda przeprowadzona w celu wyłonienia podstawowych cech, jakimi powinny charakteryzować się drzwi, pokazała, że skłonni jesteśmy za najważniejsze uznawać bezpieczeństwo, estetykę, znakomite uszczelnienie i dobrą izolacyjność termiczną oraz niewygórowaną cenę.

Drzwiami w ofercie Hörmann, które spełniają te wymagania, są stalowe drzwiThermoPro. Ich atuty to bezpieczne ryglowanie wielopunktowe, bardzo dobra izolacyjność, cena i atrakcyjność.

Co sprawia, że za drzwiami ThermoPro możemy czuć się bezpiecznie?

 

Opinie mogą być różne, ale dpowiedź jest prosta: to wielopunktowe ryglowanie, w które standardowo zostały wyposażone drzwi ThermoPro. Działa ono następująco: dwa stożkowe rygle obrotowe zatrzaskują się z dwoma dodatkowymi trzpieniami zabezpieczającymi i jednym ryglem zamka w zaczepach ościeżnicy, mocno dociskając drzwi. Trzy inne trzpienie, zabezpieczające od strony zawiasów i trzy zawiasy rolkowe sprawiają, że wyważenie drzwi jest praktycznie niemożliwe. Do tego wszystkiego wyobraźmy sobie zapadkę typu Softlock. Jedno dyskretne klik i drzwi najeżone zabezpieczeniami zamykają się cichutko i komfortowo. Solidność wykonania i trwałość to także ze wszechmiar pożądane cechy. ThermoPro - wykonane ze stali, ocynkowane ogniowo, zabezpieczone przed korozją i powlekane wysokiej jakości farbą gruntującą na bazie poliestru – gwarantują je w wysokim stopniu.

Jak uzyskać bardzo dobrą izolacyjność termiczną?

Marka Hörmann ma na to sprawdzony przepis: płyta drzwiowa o grubości 46 mm, całkowicie wypełniona utwardzaną pianką poliuretanową, w zakresie termoizolacyjności zapewnia współczynnik U = 1,2 W/m2K.

Poza izolowaną termicznie płytą drzwiową także ościeżnica i próg muszą spełniać określone wymagania. Dla utrzymania izolacyjności termicznej całych drzwi niezbędne jest zastosowanie ościeżnic z przegrodą termiczną. Rozwiązaniem, ku któremu się sięga, są podwójne lub potrójne uszczelki na krawędziach płyty drzwiowej oraz próg z tworzywa sztucznego, również wyposażony w przegrodę termiczną i dodatkowe boczne uszczelki szczotkowe. Dodatkowe uszczelnienie narożników w obszarze progowym skutkuje lepszą ochrona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Przeciągi spod drzwi to już przeszłość. Jedynym co będzie mogło nas zaskoczyć po zamontowaniu takich drzwi, to rachunek za ogrzewanie. Bezdyskusyjne jest, że dzięki ThermoPro oszczędzasz energię, a więc i pieniądze.

Żeby było pięknie!

Zaletą drzwi ThermoPro jest gładka płyta drzwiowa wykonana ze stali, bez widocznej ramy skrzydła. Jest to rozwiązanie idealne dla tych, którzy preferują estetyczny minimalizm. Ale możemy również potraktować ją jako bazę, w oparciu o którą będziemy mogli kształtować wizerunek drzwi, zgodnie z własnymi oczekiwaniami i preferencjami. Hörmann daje możliwości wyboru w zakresie koloru, przeszkleń, naświetli górnych i bocznych, rodzaju uchwytu, oklein imitujących naturalny wygląd drewna. O tym, jakie możliwości aranżacyjne dają stalowe drzwi ThermoPro, najlepiej przekonują ilustracje. W zależności od wzoru spełnią oczekiwania zarówno klasycznego wzornictwa, jak i nowoczesnej linii projektowania.